Українці Південної Австралії відзначили 70-ліття поселення. ФОТО

В австралійському передмісті Хіндмарш (біля Аделаїди) днями відбулася святкова вечеря з нагоди 70-річчя поселення українців у Південній Австралії.

Про це у вівторок повідомила Українська громада Південної Австралії на своїй сторінці у Facebook, передає Укрінформ.
 
FB ASSOCIATION OF UKRAINIANS IN SA 

"Пам'ятна вечеря з нагоди 70-річчя поселення українців у Південній Австралії відбулася 20 липня", - йдеться у дописі.

Для гостей заходу було проведено презентацію на тему української імміграції в Австралії. Відбулася виставка панно роботи Лідії Маковійчук, наданих Союзом українок Австралії.

 
FB Association of Ukrainians in SA 

Музична складова вечора була представлена дуетом скрипки та гітари, а Орися Гопко з нагоди ювілею презентувала власного вірша.

Учасників святкового заходу пригощали традиційними українськими стравами та випічкою.

 
FB ASSOCIATION OF UKRAINIANS IN SA 

Під час вечора усі охочі мали можливість ознайомитися зі світлинами, документами та пам'ятними речами, які стосуються прибуття українців до Південної Австралії у 1949 році.

Нагадується, що у травні з нагоди відзначення 70-річчя поселення українців у Південній Австралії було організовано відповідну виставку. Організатором заходу виступив Союз українок Австралії.

Година папуги. Велике кохання Зоф’ї Бартницької

Через 70 років пані Бартницька пригадувала останні чутки, які долинали про долю її чоловіка з СРСР, з самого сходу України: «Брат чоловіка, колись там — не знаю, коли — контактував з якимись військовими чинами. Йому сказали: «Його нема серед живих. Тільки не можна про це говорити». Колишній агроном, поручик резерву Зиґмунт Бартницький зник. Про те, що з ним трапилось, не можна було говорити 50 років.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР