Чоловік отримав умовний термін за вивішений прапор Третього Райху

2 роки позбавлення волі умовно отримав мешканець Лисянського району Черкаської області за те, що вивісив на своєму будинку нацистський прапор.

Про це повідомляє "Судовий репортер" з посиланням на вирок від 19 липня.

Обвинувачений закріпив з зовнішньої сторони будинку на металевій трубі прапор Третього Райху – прямокутне червоне полотнище з чорною свастикою в білому колі по центру прапора.

Нацистський стяг висів протягом п'яти годин, поки його не побачили й не зняли працівники поліції.

Чоловіка звинуватили за ч. 1 ст. 436-1 КК України - публічноме використання символіки нацистського тоталітарного режиму. У суді вину він повністю визнав. Суд врахував його щире каяття і активне сприяння слідству.

Лисянський районний суд призначив покарання у два роки позбавлення волі, звільнивши засудженого від відбуття строку з іспитовим терміном на один рік. Прапор за вироком суду мають знищити.

Нагадаємо, Верховна Рада у квітні 2015 року ухвалила урядовий законопроект "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

У липні 2019 року Конституційний суд визнав цей закон конституційним. 

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.