Франція знайшла свою субмарину через півстоліття після її зникнення

Пошукова експедиція знайшла французький підводний човен "Мінерва", зниклий понад 50 років тому.

Про це повідомила у "Твіттері" міністр оборони Франції Флоранс Парлі, передає Бі-Бі-Сі Україна

"Ми щойно знайшли "Мінерву",зазначила пані Парлі у "Твіттері". - Це успіх, полегшення і технічний подвиг. Думаю про родини, які так довго чекали на цей момент".

 
Екіпаж підводного човна, фото 1965 року
AFP

Субмарина "Мінерва" зникла поблизу порту Тулон (південне узбережжя Франції) в січні 1968 року. Екіпаж підводного човна складався з 52 моряків.

Усі попередні спроби знайти човен закінчувалися нічим. Нову пошукову операцію організували на прохання родин моряків.

Пошукова команда наново проаналізувала відомості про аварію, зокрема дані про течії, щоб за допомогою нових технологій знайти місце, де міг затонути човен.

Безпосередньо підводний човен виявив кобарель приватної американської компанії Ocean Infinity за 45 км від Тулона на глибині 2370 м.

Точної причини аварії "Мінерви" ніколи не повідомлялося.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.