Суд відправив під нічний домашній арешт заступника голови Укрдержархіву Бондарчука

Також підозрюваний зобов'язаний носити електронний браслет і здати закордонний паспорт.

Про це повідомляє канал «112».

 

Солом'янський районний суд Києва обрав для заступника голови Державної архівної служби Ігоря Бондарчука, підозрюваного у вимаганні 10 тис. доларів хабара, запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту з носінням електронного браслета.

Зазначається, що прокуратура наполягала на цілодобовому домашному арешті з носінням браслета, однак браслет для Бондарчука поки не знайшли.

Також суд зобов'язав Бондарчука здати паспорт для виїзду за кордон.

Нагадуємо, що слідство у справі Бондарчука встановило, що чиновник в обмін на 10 тис. доларів неправомірної вигоди пообіцяв сприяти у працевлаштуванні особи до Фонду державного майна України.

Згодом сторони домовилися про зменшення вартості "послуги" до 9,8 тис. доларів. У НАБУ уточнили, що гроші передавалися двома частинами. Під час отримання другого – у розмірі 4,8 тис. доларів – чиновника викрили "на гарячому" і затримали.

Крім того, з березня 2018 року детективи НАБУ і прокурори САП здійснювали ще одне досудове розслідування, в межах якого в діях заступника голови Укрдержархіву встановили інше правопорушення, підслідне НАБУ: внесення до е-декларації за 2016 рік завідомо недостовірних відомостей.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.