Понад 2300 нових фото з місця теракту 11 вересня 2001 року опублікували в США. ФОТО

Архівісти оприлюднили близько 2,5 тис. фотографій, знятих майже відразу після теракту 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку, США.

Як повідомляє «TheБабель» із посиланням на BBC, архівісти купили на розпродажі CD, на яких були знімки з так званого Граунд Зіро — ділянки, де раніше стояв зруйнований у 2001 році Всесвітній торговий центр.

 
Flickr / Jason Scott

Диски були в поганому стані, але архівістам все ж вдалося відновити дані. Зберегти вдалося 2 389 фотографій.

Скоріше за все, фотографії наслідків катастрофи зробили будівельники, які допомагали прибирати завали будівель.

 
Flickr / Jason Scott
 
FLICKR / JASON SCOTT

На фото можна побачити як сам Граунд Зіро, так і техніку, яка прибирала на міці трагедії. Також є фото згори, на яких можна побачити масштаб катастрофи.

«Ніхто не звертав уваги на ці фото. Дуже ймовірно, що вони так і лежали б, якби ми не пішли [на розпродаж]», — сказав Джонатан Берджесс, чий колега Джейсон Скотт знайшов на розпродажі диски зі знімками.

 

Flickr / Jason Scott

Чоловікам не вдалося знайти автора фото чи когось із його родичів.

 
Flickr / Jason Scott
 
FLICKR / JASON SCOTT

11 вересня 2001 терористи «Аль-Каїди» захопили рейс авіакомпанії American Airlines і влаштували зіткнення з Північною вежею. Через сімнадцять хвилин друга група терористів врізалася на такому ж викраденому літаку рейсу в Південну вежу. Внаслідок нападу загинуло близько 3 тис. людей. Головним організатором теракту був лідер «Аль-Каїди» Усама бен Ладен.

Як повідомлялося, портал державних архівів Польщі виклав скани 37 мільйонів документів.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.