АНОНС: Підведення підсумків Всеукраїнський бібліотечний "Біографічний рейтинг – 2018"

Хто стане лауреатом? Чиї видання дістали найвищу оцінку експертів?

Понад 30 провідних науковців із різних міст України, представники різних наукових шкіл і царин гуманітаристики – серед експертів.

 

238 видань із усіх областей країни, що увійшли до Довгих списків у 7-ми номінаціях.

«Дух і Літера», «Видавництво УКУ», «Видавництво О. Савчука», «Парламентське видавництво», «ВСЛ», «Академперіодика», «Либідь», «Апріорі» та ще кількадесят видавців – у ТОП-10.

Провідні книгозбірні з усіх куточків країни від Закарпаття до Одеси – в ТОП-10.

Хто стане лауреатом?

Дізнаєтеся 4 червня 2019 р. у головному корпусі Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського (м. Деміївська, Голосіївський просп., 3) під час підведення підсумків Всеукраїнського бібліотечного Біографічного рейтингу–2018.

Із 11-00 до 12-30 у залі засідань НБУВ пройде Круглий стіл, присвячений відзначенню 100-річчя від часу заснування Біографічної комісії УАН та 25-річчя ІБД, а також концептуальним засадам організації Біографічного рейтингу.

О 13-00 у Шевченковій (виставковій) має розпочатися церемонія підведення підсумків та нагородження переможців Всеукраїнського бібліотечного Біографічного Рейтингу–2018.

Час: 4 червня, вівторок, 11.00

Місце: Головний корпус Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, М. Деміївська, Голосіївський просп.,3

До участі запрошуються вчені та бібліотечні працівники, культурні діячі, видавці, журналісти – усі, кого цікавлять проблеми стану, завдань і перспектив розвитку вітчизняної біографіки та поширення історико-біографічних знань.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.