Ураган "Ханна" в Уельсі підняв з моря доісторичний ліс. ФОТО

Доісторичний ліс, який залишався похованим під піском та водою протягом 4,5 тисяч років, раптово з'явився після урагану в Уельсі.

Про це повідомляє ВВС. Україна.

 
Фото: MATTHEW HORWOOD/ GETTY IMAGES

Під напором сильного вітру море відступило, оголивши поклади торфу, під яким ховалися дерева. Потім цей торф розвіяв вітер.

Скам'янілі дерева можна побачити між селами Борт та Ініслас у графстві Кередігіон.

У XVII столітті був записаний міф про загиблу під водою цивілізацію, яку називали "Затонулою сотнею".

 
Фото: MATTHEW HORWOOD/ GETTY IMAGES

Вважають, що ця територія була колись родючою землею з поселеннями, захищеними від повеней шлюзами і дамбами.

В легендах розповідається, що цю землю неодноразово затоплювали сильні шторми.

 
Фото: MATTHEW HORWOOD/ GETTY IMAGES

У VI столітті після Р.Х. в цьому районі було затоплено 16 сіл, багато людей загинули.

Один з міфів розповідає, що ці родючі землі розташовані приблизно в 30 км на захід від нинішньої берегової лінії, в теперішній акваторії затоки Кардіган.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.