Президент Порошенко відкрив виставку «Українська державність» у Києві. ФОТО

Сьогодні, 17 травня, Президентові України Петрові Порошенку в Києві офіційно презентували виставку «Українська державність: витоки, етапи становлення та розвитку».

Про це «Історичній правді» повідомили в ГО «Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса», яка виступила ініціатором виставки.

Виставка складається із 142 плакатів: 19 плакатів – «Витоки, етапи становлення та розвитку», 22 плакати – «Видатні постаті української державності» та 100 плакатів – «Перемоги України крізь віки української державності». За словами організаторів, над проектом протягом двох років працювали близько 2000 осіб.

 

«Ми не тільки помічаємо поразки, а й шануємо перемоги. Україна відроджується як нація переможців. Україна демонструє свою єдність і силу. Україна шанує своїх героїв. Виставка «Українська державність: витоки, етапи становлення та розвитку» є яскравим тому підтвердженням. Дякую авторському колективу, вченим, громадським діячам, що долучилися до цієї ініціативи», – зазначив Президент України Петро Порошенко.

 

Голова «Меморіалу» імені Василя Стуса Степан Кубів розповів: «Це  екскурс в історію нашої країни з ілюстраціями та розповідями до них. У виставці зібрані візуальні матеріали тисячолітньої історії наших земель: від археологічних пам’яток до сьогоднішнього часу. Це фотофакти речей, подій, людей, явищ, що є культурним фундаментом України».

Захід відбувся з нагоди 30-ти річчя ГО «Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса».

Відвідати виставку можна протягом усього дня 18 травня.

Місце:  Український дім (Київ, вул. Хрещатик, 2).

Організатор: ГО «Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса».

Вхід вільний.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.