Президент Порошенко відкрив виставку «Українська державність» у Києві. ФОТО

Сьогодні, 17 травня, Президентові України Петрові Порошенку в Києві офіційно презентували виставку «Українська державність: витоки, етапи становлення та розвитку».

Про це «Історичній правді» повідомили в ГО «Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса», яка виступила ініціатором виставки.

Виставка складається із 142 плакатів: 19 плакатів – «Витоки, етапи становлення та розвитку», 22 плакати – «Видатні постаті української державності» та 100 плакатів – «Перемоги України крізь віки української державності». За словами організаторів, над проектом протягом двох років працювали близько 2000 осіб.

 

«Ми не тільки помічаємо поразки, а й шануємо перемоги. Україна відроджується як нація переможців. Україна демонструє свою єдність і силу. Україна шанує своїх героїв. Виставка «Українська державність: витоки, етапи становлення та розвитку» є яскравим тому підтвердженням. Дякую авторському колективу, вченим, громадським діячам, що долучилися до цієї ініціативи», – зазначив Президент України Петро Порошенко.

 

Голова «Меморіалу» імені Василя Стуса Степан Кубів розповів: «Це  екскурс в історію нашої країни з ілюстраціями та розповідями до них. У виставці зібрані візуальні матеріали тисячолітньої історії наших земель: від археологічних пам’яток до сьогоднішнього часу. Це фотофакти речей, подій, людей, явищ, що є культурним фундаментом України».

Захід відбувся з нагоди 30-ти річчя ГО «Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса».

Відвідати виставку можна протягом усього дня 18 травня.

Місце:  Український дім (Київ, вул. Хрещатик, 2).

Організатор: ГО «Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса».

Вхід вільний.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.