АНОНС: Новий погляд на Чорнобиль - світова прем’єра фільму "WONDERWALL". ВІДЕО

26 квітня, до 33-ї річниці та дня пам'яті Чорнобильської трагедії, відбудеться світова прем’єра короткометражного музичного фільму групи "СКАЙ" – "WONDERWALL" у режисурі Олександра Денисенка.

Про це "Історичній правді" повідомили в Українському католицькому університеті.

WONDERWALL – це  музичний кліп-фільм групи "СКАЙ" про дивовижну силу кохання, яке допомагає подолати біль втрати коханої людини.

Сюжет розповідає про звичайного молодого киянина. Він страждає, втративши кохану, яка померла від ураження радіацією, що наздогнала її через десятиліття після Чорнобильської трагедії. Герой, досліджуючи постапокаліптичний світ Чорнобиля, отримує шанс знайти відповідь на невимовне горе, що з'їдає його зсередини, та осягнути свободу, – натхнення жити й бути щасливим.

Створення WONDERWALL є громадською ініціативою режисера та автора ідеї Олександра Денисенка. Емоційною душею фільму є пісня, яку написав Олег Собчук та виконав гурт "СКАЙ". Марія Матіос – відома письменниця, культурна та громадська діячка – є патронесою фільму.

Офіційну підтримку WONDERWALL висловив Віталій Кличко. Асоційованим продюсером виступив Тарас Майба – громадський діяч, засновник "Галереї-музею ретро-автомобілів Майбаш".

Фільм створено в копродукції Польщі та України. Головні ролі виконали Оксана Слижук та Василь Піменов, це їхній дебют. Промоційним партнером WONDERWALL є Український Католицький Університет.

Автори прагнуть показати Чорнобиль з емоційно нової точки зору – без домінування страху й тривоги, з якими він асоціюється: "Ми хочемо дати надію й зігріти промінчиком світла серця, які заполонило горе втрати".

"Якщо ви втратили близьку людину й серце рветься від болю, підведіть голову, подивіться на небо з мільйонами зірок, відчуйте безмежність Всесвіту і ви почуєте голос і сміх людини, яку кохали. Там, на небесах, сяючи зорями, наші близькі кажуть, що вони щасливі й хочуть щоб ми також були щасливими й продовжували жити далі!"

WONDERWALL отримав світове визнання – 13 нагород, є учасником офіційних конкурсних програм більш ніж 35-ти світових кінофестивалів.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.