У Києві старовинний особняк продають за 25 мільйонів заради знесення. ФОТО

У столиці виставили на продаж старовинний триповерховий будинок на вулиці Гоголівській 32-а в Шевченківському районі. Відповідне оголошення з'явилося на одному з сайтів з продажу нерухомості.

Про це повідомляє видання СЬОГОДНІ.

 Фото: Сьогодні

Власник будівлі зазначає, що вона не є пам'ятникою архітектури, тому будинок відмінно "підходить під знесення для будівництва елітного малоквартирного житлового будинку клубного типу". Також він уточнює, що земельна ділянка будинку не оформлена.

 

Будівля примітна тим, що знаходиться в безпосередній близькості від Павловського скверу і навколо неї вже зводять нові розважальні комплекси.

Будівля має вигідне розташування – до проспекту Перемоги можна дійти за кілька хвилин, а найближча станція метро "Університет" знаходиться за 900 метрів від неї.

Довідково. Будівлю побудував у 1890 році німецький підданий, купець Б. Міллер для власних потреб. Будинок оформлений у стилі історизму з переважанням архітектури київського ренесансу.

Цей будинок – яскравий приклад першого київського будівельного буму кінця ХIX століття. Його вдалося врятувати під час Другої світової війни, відразу після її закінчення будинок капітально відремонтували. Однак, мирні часи пам'ятник історії мабуть не переживе.

До речі, на торці будівлі є незвичайний мурал, створений французьким художником 2Shy. На ній зображений багаторівневий 3-D лабіринт з драбинами, по якому бігають дивні істоти.

 Фото: Сьогодні

Вулична картина була написана в період з 25 по 28 жовтня 2010 року в рамках фестивалю "Muralissimo", який був приурочений до проведення Євро-2012.

Відзначимо, що будівля, розташована поруч, по Гоголівській 32-б, також знаходиться в стадії руйнування.

Читайте також:

ЮНЕСКО виступила проти будівництва на пішохідно-велосипедного мосту в Києві

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.