Пожежу у Соборі Паризької Богоматері взяли під контроль і частково загасили. ФОТО

Пожежу у Соборі Паризької Богоматері вдалося взяти під контроль, досі палають лише окремі осередки.

Про це повідомляє ВВС.Україна.

 Фото: AFP

"Пожежа повністю під контролем. Частково її загасили, залишаються окремі осередки, з якими триває боротьба", - цитує AFP офіційного представника пожежної охорони.

Під час гасіння пожежі в соборі Нотр-Дам серйозно постраждав один пожежний, повідомив генерал Жан-Клод Галле з паризької пожежної бригади.

Загоряння у будівлі собору виникло ввечері 15 квітня. Причина пожежі поки не встановлена, проте за деякою інформацією вона могла виникнути під час реставраційних робіт.

Паризька прокуратура заявила, що вже почала розслідування інциденту.

Мер Парижу Анна Ідальго заявила, що в даху собору велика діра на тому місці, де був шпиль, але вівтар зберігся, і все не так погано, як вона побоювалася.

Кореспондентка газети Le Monde опублікувала у себе в Twitter фотографії інтер'єру згорілого собору.

Відновлення Собору

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що собор Паризької Богоматері відновлять та пообіцяв запустити міжнародну кампанію зі збору коштів на його реставрацію.

"Сьогодні я б хотів сказати також і про надію. Сповнимося гордості, адже ми побудували цей собор понад 800 років тому, ми побудували його і протягом століть розширювали й покращували його. І сьогодні я з упевненістю заявляю: ми відновимо його всі разом", - сказав французький президент.

ЮНЕСКО заявила, що готова надати допомогу владі Франції у відновленні цієї визначної пам'ятки.

 Фото: ANADOLU AGENCY

Французький мільярдер Франсуа-Анрі Піно, голова і виконавчий директор групи компаній Kering (володіє модними брендами Gucci і Yves Saint Laurent) пообіцяв перерахувати 100 мільйонів євро на допомогу у відновленні собору, випливає з заяви, яку наводить агентство AFP.

Міністр культури України Євген Нищук заявив про готовність направити українських спеціалістів для допомоги у відновленні собору.

 Фото: GETTY IMAGES

Останній раз собор Паризької Богоматері отримував серйозні пошкодження ще під час Французької революції в кінці XVIII століття.

Дві світові війни собор пережив майже без пошкоджень, зазначає кореспондент BBC Анрі Астье.

Більше про перебіг пожежі читайте:

Горить Собор Паризької Богоматері. ФОТО. ВІДЕО

Година папуги. Велике кохання Зоф’ї Бартницької

Через 70 років пані Бартницька пригадувала останні чутки, які долинали про долю її чоловіка з СРСР, з самого сходу України: «Брат чоловіка, колись там — не знаю, коли — контактував з якимись військовими чинами. Йому сказали: «Його нема серед живих. Тільки не можна про це говорити». Колишній агроном, поручик резерву Зиґмунт Бартницький зник. Про те, що з ним трапилось, не можна було говорити 50 років.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР