Горить Собор Паризької Богоматері. ФОТО. ВІДЕО

У Парижі горить Собор Нотр-Дам де Парі.

Про це повідомляє видання Telegraph.

 Фото Твіттер

На кадрах, що розміщені в Інтернеті, видно, що полум’я охопило верхню частину собору, епіцентр її біля вежі бефруа, а також підходить до двох дзвінниць.

Міська влада запевняє, що на гасіння кинули великі сили. Водночас появились перші припущення, що пожежа може бути пов'язана з реконструкцією, що якраз проводиться в соборі.

Фото: EPA-EFE/IAN LANGSDON
 

Станом на цей час пожежникам вдалося локалізувати полум’я. Також повідомляється, що на цей час постраждалих немає.

За інформацією із прямого ефіру 5 каналу, станом на 20.50 (за київським часом) обвалився шпиль (бефруа).

 Фото: Ludovic Marin / AFP / Scanpix / LETA

Президент США Дональд Трамп висловив припущення, що "можливо, літаки для води" можуть бути використані для гасіння пожежі.

Французьке агентство з цивільної оборони та управління кризовими ситуаціями відхилило пропозицію президента Трампа про те, що літаючі танкери з водою можуть погасити вогонь.
"Застосування води з повітря на цьому типі будівлі може призвести до краху всієї структури разом з пожежниками, які в даний час роблять все можливе, щоб врятувати Нотр-Дам", - пише відомство.
"Вертоліт або літак, вага води і інтенсивність падіння на малій висоті можуть послабити структуру Нотр-Дам і призвести до побічних пошкоджень будівель поблизу".
Президент Франції Еммануель Макрон прокоментував пожежу в Соборі Паризької Богоматері. Свої почуття глава Франції висловив в соцмережі Facebook.
"Нотр-Дам де Парі у вогні. Емоція цілої нації. Є про що подумати для всіх католиків і для всіх французів. Як і всім нашим співвітчизникам, мені сьогодні сумно бачити, як ця частина нас горить", - написав Макрон.

Довідково. Перший камінь у фундамент король Людовик VII заклав 1163 року, але будівля лише здавалася цілком кам'яною.

Собор також називали Лісом, бо на виготовлення опорних балок пішло 13 000 дубів. У природі ці дерева зайняли б понад 14 гектарів.

Станом на 22.45 (за київським часом). Пожежники кажуть, що найближчі півгодини покажуть, чи вдасться справитись із пожежею...

 Фотографія: Бертран Гей / AFP / Getty Images - станом на 22.45 (за київським часом)

Заступник міністра внутрішніх справ Франції сказав, що вони не впевнені, що пожежу вдасться зупинити, повідомляє AFP.

Близько 23.00 паризькі церкви почали дзвонити в дзвони в знак солідарності із Нотр-Дам де Парі.

Ближче до півночі парижани, що зібралися біля палаючого собору, об'єдналися у молитві.
Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій Зоря прокоментував це у Facebook: 
"Зворушливий спів молитви "Ave Maria" ("Богородице Діво, радуйся")
Зворушливо, що співають молоді люди, молячись на колінах.
Собори душ відроджуються — відродиться і собор з каменю."

Читайте також:

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.