Пам'ятник солдатам Російської імператорської армії у Володимирі-Волинському пошкодили. ФОТО

Вандали пошкодили пам’ятник солдатам Російської імператорської армії, розташований на кладовищі м. Володимира-Волинського Волинської області.

Про це стало відомо зранку 11 квітня, повідомляє сайт "Буг".

У статуї, яка зображувала воїна з мечем, відбили обидві руки вище ліктя. Вона розташовувалася на головній алеї цвинтаря.

 

Місцева поліція повідомили, що із заявами про вандалізм до них не зверталися.

На таблиці біля пам’ятника напис російською мовою "Русским воинам-бородинцам павшим при защите города 03.08.1914".

Пам’ятник розташовується над похованням солдатів 68-го Бородінського піхотного полку, які загинули 3 серпня 1914 року під час оборони міста від наступу австро-угорських військ у ході Першої світової війни.

Нагадаємо, в урочищі Куропати в Білорусі знесли хрести, встановлені активістами на честь жертв сталінських репресій.

У ніч з 17 на 18 березня сплюндровали  меморіал воякам Армії УНР у м. Ананьїв Одеської області.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.