Будівлю відділу чернігівського облархіву в Ніжині передали ПЦУ

Депутати Чернігівської обласної ради ухвалили рішення про передачу Чернігівській єпархії ПЦУ пам'ятку архітектури — церкву Іоанна Богослова в Ніжині.

"В числі прийнятих депутатами документів було рішення про передачу у довгострокове безоплатне користування пам'ятки архітектури "Церква Іоанна Богослова" (Іванівська церква) у місті Ніжині управлінню Чернігівської єпархії ПЦУ (Православна Церква України)", — йдеться у повідомленні прес-центру облради, яке цитує "Главком".

Церква Іоанна Богослова в Ніжині збудована в 1752 році за кошт місцевих купців. Зокрема, велику частку коштів вклав ніжинський грек Іван Тернавіот.

Церква Іоанна Богослова в Ніжині. Фото: glavcom.ua 

Архітектура будівлі храму відноситься до перехідного етапу від пізнього бароко до класицизму. Відмінною рисою рисою церкви Іоанна Богослова є її двоповерховість.

За об'ємно-просторовим вирішенням вона належить до різновиду тетраконхових будівель. За типом – це хрещата будівля з короткими раменами (до сходу і заходу прилягають рівновисокі екседри).

Пам’ятку реставрували востаннє в 1954—1955 роках. У даний час у будівлі розташовується відділ забезпечення збереженості документів Державного архіву Чернігівської області.

Нагадаємо, митрополит Київський і всієї України Епіфаній виступив на підтримку створення в Україні Національного пантеону

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.