АНОНС: Лекція "Підводна археологія та пошук затонулих кораблів в Причорномор'ї"

Про історію регіону та про успіхи попередніх сезонів – картографування затоплених частин давніх поселень та портів Дніпробугського Лиману та острову Березань, методики роботи аквалангіста-археолога, сучасні технології пошуків підводних об'єктів за допомогою портативних ехолотів-сонарів.

Про це повідомляє Чорноморська Міжнародна Підводна Археологічна Експедиція.

 

Буде проведена презентація експедиції "Сезону 2019" в акваторії острову Тендра, та перспективи пошуку в цьому регіоні найбільшого кладовища античних кораблів, залишків храму-святилища Ахіла та залишків затопленого міста-поселення часів Трої та Давнього Єгипту.

Учасникам покажуть знайдений за допомогою спеціалістів та обладнання унікальний давньогрецький корабель біля Кінбурнської Коси.

В рамках презентації поспілкуються з бажаючими долучитись до майбутньої експедиції та підводної археології, про умови участі в якості волонтерів-дайверів чи матросів сонарної чи наземної археологічної розвідки.

Публічну лекцію проведе керівник проекту "Чорноморська Міжнародна Підводна Археологічна Експедиція" - Вячеслав Герасимов.

Організатори: "Спілка волонтерів Чорноморської Міжнародної Підводної Експедиції" та дайв-центр "Deep Quest.com.ua".

Час: 4 квітня, четвер, 20.00

Місце: "Польска зала" Кнайп-клубу "Купідон", вулиця Пушкінська, 1-3, м. Київ

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.