АНОНС: У Києві презентують "Змову диктаторів"

15 березня книгарня "Є" в Києві запрошує на презентацію книжки Андрія Галушки та Єгора Брайляна "Змова Диктаторів: Поділ Європи між Гітлером і Сталіним 1939-1941".

Цього року минає 80 років з початку Другої світової війни та підписання пакту Ріббентропа-Молотова. Нині ця тематика продожує викликати жвавий інтерес не лише серед академічного середовища, але й суспільства загалом. 

Книга "Змова диктаторів" розповідає про перипетії європейської історії на початковому етапі Другої світової війни в контексті створення нацистсько-радянського союзу.

 

Німеччина та СРСР, прагнувши завоювати нові території, вдалися до дипломатичного тиску та збройної агресії проти сусідніх країн. Книга написана в науково-популярному стилі, ілюстрована та в ній вміщено картографічний матеріал.

Книгу презентуватиме її співавтор Єгор Брайлян - історик, оглядач у Дзеркалі тижня та Критиці, редактор блогу Toynbee Prize Foundation. 

Модеруватиме презентацію Євген Синиця - кандидат історичних наук, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка, учасник громадського просвітницького проекту Likбез. Історичний Фронт.

15 березня, п'ятниця, 18.30

Місце: книгарня "Є" (м. Київ, вул. Хрещатик, 46).

Організатор: книгарня "Є".

Вхід вільний.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.