АНОНС: У музеї Шевченка пропонують нове прочитання "Катерини"
У Національному музеї Тараса Шевченка презентують оновлений зал, розпочинаючи проект "Катерина: ВКЛ/ВИКЛ".
Музей не просто повертає в експозицію знакове полотно Тараса Шевченка "Катерина" (1842 р.), а й розглядає його в комплексі з однойменною поемою (1838 р.) та у зв’язку з сучасними гендерними дослідженнями.
Історія Катерини – головної героїні і художнього, і літературного творів Шевченка – не просто про ошукане кохання селянської дівчини. Це історія упослідженої в українській традиційній культурі "інакшої" жінки. А "інакша" вона через те, що не вписується у визначені соціумом "ідеали".
Презентація проекту, що відбудеться 28 лютого 2019 року, – це нагода поговорити про:
- вимоги традиційного суспільства до ідеальної жінки і покарання для неї у випадку порушення норм народної моралі,
- еволюцію образу покритки в літературній творчості Шевченка,
- приховані сенси, які "закодував" художник у своєму полотні.
Автори проекту також спробують відповісти на питання, чи є якась різниця у ставленні Шевченка до жінки залежно від дотримання чи недотримання нею певного сценарію народження дітей? На чиєму боці виступає поет: упослідженої матері чи традиційного суспільства? Наскільки він об'єктивний в оцінках причин появи покриток і які стереотипи сформував чи зруйнував для сьогодення?
Відкриттям оновленого залу завершується музейний проект "Справа №1842", за допомогою якого музейники обіграли відсутність картини в експозиції на період реставрації рами.
28 лютого 2019 року, о 19:00.
Місце: Національний музей Тараса Шевченка, бульвар Тараса Шевченка, 12
Вхід вільний.