На Волині знайшли артилерійські снаряди Другої світової війни. ФОТО

За два дні піротехніки вилучили та знищили десять артилерійських снарядів часів Другої Світової війни, які знайшли волиняни.

Про це повідомляє Таблоїд Волині.

 Фото: Таблоїд Волині

Небезпечні знахідки громадяни зробили у лісах Володимир-Волинського, Ківерцівського, Маневицького і Турійського районів, йдеться у повідомленні.

Зокрема, 18 лютого староста Гайківської сільради випадково знайшов 122-міліметровий артснаряд.

Того ж дня у лісовому масиві біля села Туровичі "чорні" археологи відкопали відразу сім снарядів калібру 76 міліметрів.

 Фото: Таблоїд Волині

Наступного дня, 19 лютого, рятувальники отримали повідомлення від волинян про підозрілі знахідки поблизу сіл Тростянець та Годомичі. Сапери ідентифікували їх як 152- та 76-міліметрові артилерійські снаряди часів останньої війни.

 Фото: Таблоїд Волині

Усі вибухонебезпечні предмети вилучили та знешкодили бійці групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спецпризначення УДСНС.

Рятувальники нагадують, що усі подібні знахідки, незважаючи на значний вік, вкрай небезпечні, тож волинян закликають у жодному разі не чіпати їх, а негайно телефонувати на номер "101".

Читайте також:

Тисячу жителів Кельна евакуювали через бомбу часів Другої світової

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.