АНОНС: У Києві відбудеться публічний звіт УІНП

22 лютого 2019 року відбудеться публічний звіт Голови Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича та презентація оновленого сайту відомства.

Про це повідомляє Український інститут національної пам’яті.

 

Під час звіту буде розказано про проведені заходи, опубліковані видання, підготовлені виставки, виконані завдання та їхні результати, використані кошти державного бюджету та інші важливі питання щодо діяльності Українського інституту національної пам’яті у 2018 році, а також буде презентовано новий сайт Інституту.

Інститут запрошує взяти участь у заході представників засобів масової інформації, експертів, громадських організацій.

Час: 22 лютого, п’ятниця, 15:30

Місце: УНІА "Укрінформ" (Зала 1), вул. Б. Хмельницького, 8/16 (ст. м. "Театральна")

Контактна особа: Оксана Полтавець, завідувач Сектору організаційно-аналітичного забезпечення, тел. (044) 253-15-63.

Поінформувати щодо участі потрібно до 12:00 21 лютого 2018 року на електронну адресу: uinp@memory.gov.ua.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.