АНОНС: Лекція «Радянський Поділ. Неокласицизм 1935-55 рр.»

Яких змін зазнала Контрактова площа і що робили для дітей в період тоталітарної архітектури?

IZONE проводить лекції від дослідників історії архітектури. Курс розповідає про трансформацію найцікавішого району Києва протягом XX століття. Від архітектури заводів до інтер'єрів шкіл і побуту робітників.

 

Цього разу автор публікацій і виставок про радянську архітектуру Семен Широчин розкаже про першу київську набережну та палаци пролетаріату.

Для дослідників(ць) буде цікаво дізнатися про яскраві художні і конструктивні рішення, про новації в архітектурі.

Як місцевий(а) житель(ка) або зацікавлений(а) в історії міста, ви побачите з нового боку старі знайомі будівлі, дізнаєтеся їхні історії, імена людей, пов'язані з ними. Зможете уявити, як виглядало місто навколо вас 30, 50, 100 років тому, що залишилося, а що зникло.

Час: 7 лютого, четвер, 19:30

Місце: м. Київ, IZONE, вул. Набережно-Лугова 8, 4 поверх

Вхід: 200 грн

Реєстрація обов'язкова

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.