Археологи знайшли британське пиво, якому 2 тис. років

У Великій Британії під час ремонту дороги знайшли залишки пива, звареного дві тисячі років тому. Спочатку археологи думали, що це хліб.

Про це пише Бабель із посиланням на the Guardian.

археоботаніст Лара Гонсалес Карретеро під час дослідження знахідки

Фото: Mola Headland / PA

За даними науковців, воно було зварене приблизно в 400 році до Р.Х. Залишки виявили на фрагментах обгорілих елементів стародавнього пристосування для пивоваріння, яке розкопали під час ремонту дороги А14.

Паралельно з дорожніми роботами команда з 250 археологів на чолі з експертами з Mola Headland Infrastructure, установи, до якої також належить Лондонський музей археології, досліджувала 33 об'єкти на 360 гектарах.

Лара Гонсалес Карретеро, археоботаніст із Моли, розповіла, що залишки пива були знайдені разом із залишками хліба та каші.

"Вони виглядають дуже схоже під звичайним мікроскопом, але я змогла провести деякий аналіз за допомогою скануючого електронного мікроскопа [SEM], і є відмінності у внутрішніх частинах фрагментів, пов'язаних із бродінням, що відрізняє їх від хліба і каші", — зазначила вона.

"Це досить унікально. Походження пива дуже давнє, але досі у Великій Британії не було фізичних доказів цього".

Вона сказала, що всі фрагменти містили ячмінь, воду та овес. Дорожній проект уже приніс цілу скарбницю археологічних знахідок, включаючи цілі середньовічні англосаксонські села, 342 поховання, десятки римських брошок, кістяну флейту та останки шерстистого мамонта, вік якого може перевищувати 130 тисяч років.

Також були виявлені: римський склад постачання, рідкісні римські монети третього століття, багато прикрашений гребінь VIII ст. з оленячих рогів і 40 гончарних печей.

Читайте також:

Археологи навчилися визначати стать кремованих людей

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.