АНОНС: У Білій Церкві презентують проект арт-об’єкта, що стане символом соборності

До Дня Соборності України в Білій Церкві презентують проект скульптурної композиції «Шлях до соборності України» авторства відомого литовського скульптора Тадаса Густаускаса.

Про це повідомляє УІНП

 Фото: УІНП

За проектом масштабний арт-об’єкт матиме вигляд монолітної цегляної стіни в кольорах державного прапора, у якій будуть вирізані силуети різних людей, що тримаються за руки.

Ідею для монументу підказав Ланцюг Злуки 1990 року, коли близько 3 млн українців вишикувалися на шляху від Києва до Львова, об’єднавши колишні столиці УНР та ЗУНР символічним живим ланцюгом.

 Фото: УІНП

У презентації візьмуть участь ініціатор ідеї Руслан Костюченко, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, Почесний консул Литовської Республіки в Україні Юрій Литвиненко, представник Генерального штабу, підполковник Анатолій Штефан та автор проекту Тадас Густаускас.

Час: 22 січня, вівторок, 15.30

Місце: Обласна Торгово-Промислова Палата, вул.Северина Наливайка, 13

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.