АНОНС: Лекція "Наречені смерті: румунський фольклор, культ героїзму та жертви"

У Києві відбудеться лекція історика Сергія Заїковського, присвячена найжорстокішим сторінкам історії Залізної Гвардії та дослідженню зв'язків між румунськими фольклорними сюжетами та ідеологією руху.

Про це повідомляє літературний клуб "Пломінь".

 

Легіон Архангела Михаїла знаний не лише містицизмом та приголомшливою святістю як в ідеології, так і в повсякденному житті руху, але й жорстокістю та розмахом політичного насилля.

Убивства політиків, масштабні репресії проти легіонерів, зрештою, вбивство Корнелія Зеля Кодряну: смерть завжди кружляла в танку з румунами, нерідко частіше, ніж з фашистами чи націонал-соціалістами.

Хто такі Нікадори, Дечемвіри? Якою була мотивація румунських добровольців Моци та Маріна, що воювали в Іспанії на боці фалангістів, і до чого тут румунський фольклор та Мірча Еліаде?

В день підготовки замаху легіонерів на прем'єр-міністра Йона Дуку, організатори лекції запрошують вас до спроби розібратися в "кшатрійських" аспектах одного з найцікавіших політичних феноменів ХХ століття.

Час: 28 грудня, п’ятниця, 19.00

Місце: літературний клуб "Пломінь", провулок Шевченка 5 (ст.м. Майдан незалежності), Козацький Дім – 3 поверх.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.