АНОНС: Лекція "Наречені смерті: румунський фольклор, культ героїзму та жертви"

У Києві відбудеться лекція історика Сергія Заїковського, присвячена найжорстокішим сторінкам історії Залізної Гвардії та дослідженню зв'язків між румунськими фольклорними сюжетами та ідеологією руху.

Про це повідомляє літературний клуб "Пломінь".

 

Легіон Архангела Михаїла знаний не лише містицизмом та приголомшливою святістю як в ідеології, так і в повсякденному житті руху, але й жорстокістю та розмахом політичного насилля.

Убивства політиків, масштабні репресії проти легіонерів, зрештою, вбивство Корнелія Зеля Кодряну: смерть завжди кружляла в танку з румунами, нерідко частіше, ніж з фашистами чи націонал-соціалістами.

Хто такі Нікадори, Дечемвіри? Якою була мотивація румунських добровольців Моци та Маріна, що воювали в Іспанії на боці фалангістів, і до чого тут румунський фольклор та Мірча Еліаде?

В день підготовки замаху легіонерів на прем'єр-міністра Йона Дуку, організатори лекції запрошують вас до спроби розібратися в "кшатрійських" аспектах одного з найцікавіших політичних феноменів ХХ століття.

Час: 28 грудня, п’ятниця, 19.00

Місце: літературний клуб "Пломінь", провулок Шевченка 5 (ст.м. Майдан незалежності), Козацький Дім – 3 поверх.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.