Ювілей "Мрії". 30 років тому перший політ здійснив найбільший транспортний літак світу

Найбільший у світі транспортний літак Ан-225 "Мрія" святкує свій тридцятирічний ювілей.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це на своїй сторінці у Facebook написав Президент України Петро Порошенко.

"Справжній велетень, володар абсолютного рекорду вантажопідйомності - і загалом 240 світових авіарекордів - все це наша легендарна і унікальна "Мрія". Український гігант АН-225, який за кодифікацією НАТО має ще одне чудове ім'я "Козак"", - написав Президент.

 

Ан-225 "Мрія" створило київське Конструкторське бюро імені Антонова. Свій перший політ літак здійснив у 1988 році. Відтоді "Мрія" залишається найбільшим і найпотужнішим у світі транспортним літаком. Розміри вантажної кабіни: довжина - 43 м, ширина - 6,4 м, висота - 4,4 м.

 Літак "Мрія" розроблявся передусім для радянської космічної програми запуску пілотованих кораблів "Буран". Фото: Вікіпедія

Вантажна кабіна літака герметична, що значно розширює його транспортні можливості. Над вантажною кабіною на 2-ій палубі - кабіна для шести осіб змінного екіпажу і 88 осіб, які супроводжують вантаж.

Літак Ан-225 встановив 462 авіаційні рекорди, з них 240 світових і 222 національні рекорди України.

Нагадаємо, 2018 року помер у віці 83 років один із розробників літака Ан-225 "Мрія" Віктор Толмачов.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.