Ізраїль: знайдений під Вифлеємом перстень належав Понтію Пилату

50 років тому під час розкопок неподалік Вифлеєма знайшли зроблений з бронзи перстень. Дослідження показують, що він належав Понтію Пилату.

Польське видання Rzeczpospolita з посиланням на ізраїльський щоденник "Гаарец" повідомляє, що 50 років тому під час археологічних розкопкок фортеці Іродіон неподалік Вифлеєма знайшли перстень, зроблений з бронзи.

Напис на ньому вдалося прочитати задяки застосуванню спеціальної камери. Літери утворюють слово грецькою мовою "Пилат", яке оточує рисунок у вигляді келиха вина.

Фото: "Гаарец" 

Професор Данні Шварц із Єврейського університету в Єрусалимі розповів, що ім’я "Пилат" –надзвичайно рідкісне в Ізраїлі. "Я не знаю жодного іншого Пилата з цього регіону. Факт володіння перснем свідчить, що його власник був людиною високопоставленою і заможною", – сказав науковець.

Такого виду персні вживалися в давнину для запечатування урядових листів і документів. Їх використовували в повсякденній роботі безпосередньо володарі чи урядовці, які працювали від їх імені.

Понтій Пилат був римським префектом Юдеї (26 до – 36 р. н. е.), що в той час була частиною римської провінції Сирії. Згідно з Новим заповітом, Пилат, боячись за посаду члена римського магістрату, віддав Ісуса Христа синедріону, який засудив його до розіп’яття.

Інші новини за темою "АРХЕОЛОГІЯ"

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.