Президент привітав українців із 75-літтям перемоги в битві за Київ

Президент України Петро Порошенко назвав вигнання нацистів із Києва 6 листопада 1943 року історичною перемогою у "вікопомній битві за Київ".

"Сьогодні ми доземно вклоняємося світлій пам’яті тих, хто поліг за нашу свободу, сердечно вшановуємо легендарних звитяжців Другої світової війни, вкотре усвідомлюємо, що любов до рідної землі та всенародна єдність роблять нас нездоланними", — ідеться в привітанні, опублікованому на офіційному сайті Президента України.

"Звільнивши місто від ворога, ви вдихнули в нього нове життя, спільними зусиллями відродили споконвічну велич нашої золотоверхої столиці, зберегли й примножили її культурну та духовну спадщину", — звернувся президент до ветеранів Другої світової війни.

Порошенко подякував усім мешканцям столиці, які разом із іншими українцями безстрашно відстоювали доленосний вибір нашого народу у тривожний час Революції Гідності, і всім тим, хто нині зі зброєю в руках боронить незалежність країни від агресора.

Як повідомлялося, Петро Порошенко відкрив меморіальну дошку на будівлі колишньої дипломатичної місії УНР у Стамбулі в 1919—1922 роках.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.