Археологи виявили в Італії поховання "зачаклованої" дитини

Люди, що поховали дитину, боялися, що вона повстане з мертвих.

Група археологів з університету Арізони, Стенфордського університету і група італійських дослідників виявила поховання 10-річної дитини, в рот якої був вставлений камінь.

Як повідомляє ZN.UА з посиланням на Phys.org, на думку дослідників, це було зроблено для того, щоб дитина, ймовірно хвора на малярію, не могла повстати з мертвих і заразити інших.

Фото: Phys.org

Могила, яку вчені називають "поховання вампіра", була знайдена на кладовищі La Necropoli dei Bambini, яке датується серединою V століття після Р.Х. Тут ховали дітей та немовлят, які померли від малярії. Тіла дітей були поховані на території занедбаної римської вілли, яка була побудована в I столітті після Р.Х.

Раніше дослідники припускали, що тут були поховані виключно немовлята і дуже маленькі діти, найстаршій дівчинці, могила якої була виявлена на кладовищі, було три роки.

Разом з тим, виявлення останків 10-річної дитини, стать якої невідома, свідчить про те, що кладовище використовувалося і для дітей більш старшого віку.

В могилах, які були знайдені на цвинтарі раніше, дослідники знаходили пір'я ворон, горщики з попелом і останки цуценят, які, імовірно, були принесені в жертву. Крім того, в могилі трирічної дівчинки були знайдені камені, які були покладені на її руки і ноги.

Вчені припускають, що всі ці предмети були частиною ритуалів, покликаних "стримати зло всередині". В даному випадку в якості зла виступала малярія, поширення якої люди намагалися уникнути.

10-річна дитина стала першою, у роті якої був знайдений камінь. Вчені вивчили її останки і прийшли до висновку, що камінь був поміщений туди вже після смерті.

Нагадуємо, що у пустелі Гобі знайшли скелет 17-метрового динозавра.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.