Спецпроект

У Канаді відкриють меморіал жертвам Голодомору

21 жовтня 2018 у Торонто вiдбудеться вiдкриття монумента жертвам голодомору 1932-33 рокiв в Українi.

Про це повідомляє українсько-канадська медіа група "РАЗОМ".

 

У центрі меморіальної композиції – бронзова статуя дівчинки, що відома під назвою "Гіркі спогади дитинства", авторства Петра Дроздовського. Саме вона вважається найбільш вдалим відображенням трагедії і є головним композиційним елементом пам’ятників жертвам Голодомору в Києві, Вашингтоні та Едмонтоні.

Навколо статуї розташовано три інсталяції у вигляді зламаних млинів – Millstone Gardens, як нагадування про те, що голод в Україні був штучно створений сталінським режимом. Також біля пам’ятника буде встановлена таблиця з іменами доброчинців, що профінансували його будівництво.

Ідея спорудити в Торонто монумент жертвам Голодомору в Україні зародилася давно, і нарешті у квітні 2017 року розпочалося будівництво Меморіалу – проекту Конгресу українців Канади, відділу Торонто, за значної підтримки мера Торонто John Tory, the City of Toronto Council та Canadian National Exhibition (CNE).

До його спорудження долучилися Temerty Family Foundation, Ukrainian Credit Union, Buduchnist Credit Union, Shevchenko Foundation, Ihnatowycz Family Foundation and George and Jean Ochrym та інші численні жертводавці.

Не випадкова і локація розміщення меморіальної композиції: навпроти Princes’ Gates (Exhibition Place), неподалік Canada Boulevard. Автори проекту впевнені, що таке розташування монумента приверне увагу до нього значної кількості пішоходів.

"Потопаючий у зелені парку пам’ятник жертвам Голодомору викликатиме як почуття спокою, так і глибокої печалі за безневинно замордованими життями. Споглядаючи у тихому мовчанні скульптуру, кожен може замислитися над страшними подіями в історії українського народу та вшанувати молитвою душі закатованих голодом земляків, а ті, хто не належить до української громади, дізнаються про трагічне минуле народу України" - кажуть організатори.

Офіційне відкриття та освячення сповненої скорботи скульптурної композиції відбудеться 21 жовтня 2018 року на території Canadian National Exhibition (CNE).

Нагадуємо, що у вересні у США відкрили меморіальну дошку Рафаелю Лемкіну.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.