У пустелі Гобі знайшли скелет 17-метрового динозавра

Група вчених Японії і Монголії в ході спільного дослідження на території пустелі Гобі виявила скелет великого динозавра.

Про це повідомляє "УМ" з посиланням на агентство Jiji Press.

Окам'янілі сліди динозавра, який, ймовірно, був досить великим представником свого загону і досягав у довжину 17 м - на 5 м більше, ніж знаменитий хижий тиранозавр

Фото: Jiji Press

 

За словами фахівців, знайдені кістки з високою ймовірністю належать зауроподу, а їх вік сягає 70 мільйонів років.

Ці травоїдні динозаври мешкали в юрський і крейдяний періоди на всіх континентах. Їх довжина могла перевищувати 20 метрів, а маса становила від 15 до 30 тонн. Вони легко виживали в сухому кліматі та інших екстремальних умовах.

Серед виявлених кісток головними є тазобедренна і хвостова частина скелета, в тому числі велика стегнова кістка довжиною 1,55 метра.

Це один з найбільших зразків, знайдених в цьому регіоні при розкопках шару грунту, відповідного пізнього крейдового періоду.

У ході експедиції вони змогли відшукати скам'янілий слід двоногого травоїдного динозавра, що належить до загону орнітоподів. Його розміри становлять 86 на 115 сантиметрів, що близько до рекордних показників за всю історію проведення розкопок.

При цьому сам динозавр, ймовірно, був досить великим представником свого загону і досягав у довжину 17 м - на 5 м більше, ніж знаменитий хижий тиранозавр.

Нагадуємо, що у квітні на паризькому аукціоні продали два стародавніх скелети динозаврів.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.