У Чернівцях знайшли кілька сотень надгробків із єврейського цвинтаря. ФОТО

У Чернівцях на території військової частини виявили сотні єврейських надгробків.

Про це сайту "Молодий буковинець" повідомив представник місцевої єврейської громади Михайло Крайс.

За його словами, надгробки знайшли під час ремонту, який розпочали на військовій базі. Зокрема, робітники підняли старий дерев’яний настил, а під ним виявили сотні надгробків, які свого часу були викрадені з єврейського кладовища у Садгорі (район Чернівців, який до 1965 року був окремим містом).

 Фото: FB Шимона Брімана
 Фото: FB Шимона Брімана

Водночас, за інформацією ізраїльського історика та журналіста Шимона Брімана, надгробки були таємно вивезені наприкінці 1940-х - початку 1950-х років.

"Український офіцер зателефонував чернівецькому рабину Менахему Гліценштейну та організував перевезення надгробків єврейській общині. За словами рабина, серед знахідки виявили мацеви, яким півтора століття та більше. Знахідки та їх перевезення зроблені за три дні до 168-річчя з дня смерті раббі Ісраеля з Ружина (1797-1850)". 

Михайло Крайс повідомив, що найближчим часом єврейська громада дасть прес-конференцію з приводу знахідки на військовій базі.

Читайте також:

Польський археолог знайшов раніше невідомі радянські атомні об'єкти

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.