АНОНС: У Харкові презентують перевидання "Історія Слободської України" Багалія

Козацький край замість Дикого поля і Україна до самого Дону, 587 сердитих козаків або перші харківці, рідна тітка Сковороди та Імператорський університет на пожертви слобожан — в одній обкладинці. У Харкові презентують перевидання "Історія Слободської України" Дмитра Багалія.

"Харків яко українське місто" — неочевидне в 1918-му, таке звичне 100 років потому. Тисячі фактів, сотні імен, десятки ілюстрацій про творення нової Слобідської України від її найзначнішого дослідника Дмитра Багалія.

 

Книга, яка в ХХ столітті двічі додавала історичної ґрунтовності національному відродженню Слобожанщини, перевидана для віку 21-го. 

Презентують: 

- Ірина Гончарова (Багалій);

- Юрій Георгієвський;

- Олександр Савчук.

Книга є соціальним проектом просвітницького спрямування. Примірники видання будуть подаровані центральним бібліотекам районів Харкова і області. Друк: видавець Олександр Савчук.

12 жовтня, п'ятниця, 18.00

Місце: Хаб соціальної активності "Студія 42" (Харків, Палац праці, майдан Конституції, 1, під'їзд 7, поверх 2). 

Організатор: громадська організація "ЕкспертиЗА Реформ".

Вхід вільний за попередньою реєстрацією (лист на e-mail: expertreform@gmail.com із зазначенням ПІБ, назви організації і номера телефону до 11.10.2018).

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.