АНОНС: У Харкові презентують перевидання "Історія Слободської України" Багалія

Козацький край замість Дикого поля і Україна до самого Дону, 587 сердитих козаків або перші харківці, рідна тітка Сковороди та Імператорський університет на пожертви слобожан — в одній обкладинці. У Харкові презентують перевидання "Історія Слободської України" Дмитра Багалія.

"Харків яко українське місто" — неочевидне в 1918-му, таке звичне 100 років потому. Тисячі фактів, сотні імен, десятки ілюстрацій про творення нової Слобідської України від її найзначнішого дослідника Дмитра Багалія.

 

Книга, яка в ХХ столітті двічі додавала історичної ґрунтовності національному відродженню Слобожанщини, перевидана для віку 21-го. 

Презентують: 

- Ірина Гончарова (Багалій);

- Юрій Георгієвський;

- Олександр Савчук.

Книга є соціальним проектом просвітницького спрямування. Примірники видання будуть подаровані центральним бібліотекам районів Харкова і області. Друк: видавець Олександр Савчук.

12 жовтня, п'ятниця, 18.00

Місце: Хаб соціальної активності "Студія 42" (Харків, Палац праці, майдан Конституції, 1, під'їзд 7, поверх 2). 

Організатор: громадська організація "ЕкспертиЗА Реформ".

Вхід вільний за попередньою реєстрацією (лист на e-mail: expertreform@gmail.com із зазначенням ПІБ, назви організації і номера телефону до 11.10.2018).

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.