АНОНС: До Дня захисника України в Києві відбудеться фестиваль "Історія.ua"

Чи може бути історія цікавою? Без зайвого академізму й дидактики, а з гострими дискусіями, спілкуванням із неординарними особистостями, цікавими іграми та відкриттям невідомих фактів, персоналій та історичних паралелей?

Саме такий метод популяризації нашого минулого, особливо серед молоді, обрав Український інститут національної пам’яті, який минулого року започаткував фестиваль "Історія:UA" під гаслом "Історія без брому і нафталіну".

Черговий фестиваль "Історія:UA", приурочений до Дня захисника України, відбудеться 13 жовтня в Києві в парку Тараса Шевченка та Червоному корпусі Національного університету імені Тараса Шевченка. Гасло фестивалю – "Робимо історію популярною".

 

Український інститут національної пам’яті в рамках Фестивалю "Історія.UA" презентуватиме арт-плакати "Військова еліта Української революції 1917-21 рр", дитячу настільну гру "УПА – відповідь нескореного народу", книгу "Усна історія українсько-російської війни", а також проект "Відеоісторія" (теми "Як творилася держава. Українська революція 1917-21 рр." та "За що боролася Українська повстанська армія") та світлове шоу "Історія українського війська". 

У рамках фестивалю заплановані історичні дискусії, лекції з військової історії, виставки УІНП "УПА – відповідь нескореного народу" та "Воїни. Історія українського війська". Також у парку Шевченка будуть розгорнуті книжкові виставки та виставка зброї, функціонуватиме дитячий майданчик та кілька тематичних фотозон, працюватиме військова пошта. 

Після настільної гри "Українська революція" Інститут національної пам'яті анонсує гру "УПА – відповідь нескореного народу"

Завершиться фестиваль великим гала-концертом за участю відомих українських гуртів. Також на фестивальній сцені виступлять учасники проекту "Пісні війни", де відомі артисти заспівають у дуеті з учасниками бойових дій.  

Кульмінацією фестивалю стане світлове шоу "Історія українського війська", яке представить у динаміці еволюцію українського воїнства від часів князя Святослава до сьогодення. 

З питань інформаційного партнерства на фестивалі звертатися за телефоном: (044) 290-80-17.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.