Під Міланом знайшли кухоль, повний давньоримських монет. ФОТО

У підвалі колишнього театру в північній Італії археологи знайшли скарб цінних монет доби Римської імперії.

Сотні монет були знайдені в стеатитовому кухлі, викопаному в підвалі  колишнього театру Крессоні, в м. Комо на північ від Мілана, інформує CNN.

"Ми ще не знаємо докладно, якою є історична й культурна цінність знахідки, — сказав міністр культурної спадщини Італії Альберто Бонісолі, — Але та місцевість може стати справжнім скарбом для нашої археології. Це відкриття сповює мене гордістю".

 Фото: edition.cnn.com

Монети виявили на початку вересня й передали в реставраційну лабораторію в Мілані, де археологи та реставратори їз вивчатимуть. Міністерство культури не оголошує варість скрабу, проте італійські медіа говорять, що монети можуть коштувати мільйони доларів.

Історичний театр Крессоні відкрився в 1807 році, пізніше його перетворили на кінотеатр, що діяв до закриття в 1997 році. Цей об’єкт розташований неподалік території форума римської колонії Новум Комум, де були знайдені інші важливі артефакти римської доби. 

Як повідомлялося, на південному заході Нідерландів археологи знайшли в похованні бронзову чашу для вмивання, ймовірно, зроблену в III-IV століттях після Р. Х.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.