Національний музей Бразилії з величезною колекцією згорів у пожежі. ФОТО

Сильна пожежа охопила будівлю Національного музею Бразилії в Ріо-де-Жанейро. Це найстаріша наукова установа країни.

Пожежні намагаються впоратися з вогнем, що вирує у будинку, в якому зібрано понад 20 млн найцінніших експонатів.

У Національному музеї в Ріо-де-Жанейро знаходилися мільйони експонатів, які висвітлювали історію Бразилії та багатьох інших країн.

Фото: REUTERS

 

Як повідомляє ВВС. Україна з посиланням на бразильську газета Globo, експозиція музею практично знищена.

Інформації про постраждалих поки що немає.

Цього року музей, будівля якого колись була резиденцією португальської королівської родини, відзначив своє 200-річчя.

Пожежа, що спалахнула після закриття музею, поширилася по всій будівлі. Директор музею в інтерв'ю бразильському телебаченню назвав пожежу "культурною трагедією".

У цьому музеї були виставлені тисячі експонатів, що розповідають про історію Бразилії та інших країн, в тому числі й експонати з Давнього Єгипту.

Національний музей Бразилії відзначив 200-ліття цього року

Фото: REUTERS

 

Музей заснував в 1818 році король Португалії Жуан VI. У ньому знаходилася одна з найбільших в Америці колекцій мінералів, скам'янілостей, мумій, індіанського посуду.

Експозиція включала важливі для науки знахідки – кістки динозавра та скелет давньої жінки, яким було 12 тисяч років. Це найдавніший скелет людини, коли-небудь знайдений на американському континенті.

Працівники музею говорять, що всередині музей "переважно знищений"

Фото: REUTERS

 

Один зі співробітників музею повідомив журналістам, що керівники закладу намагалися забезпечити фінансування "достатніх" ресурсів для збереження музею, який стикнувся з великими труднощами.

Бібліотекар музею Едсон Варгас да Силва повідомив місцевим ЗМІ, що у будівлі були дерев'яні підлоги та багато речей, які полум'я могло охопити миттєво, наприклад паперові документи.

Причина пожежі поки не з'ясована. Як повідомляється, співробітники музею раніше неодноразово скаржилися на скорочення фінансування.

Президент Бразилії Мішел Темер написав в Twitter, що сьогодні сумний день для всіх бразильців. "Цінність нашої історії неможливо оцінити збитком, нанесеним будівлі", - додав президент.

"Втрачені 200 років роботи, досліджень та знань", - написав Мішел Темер.

Нагадуємо, що в ніч на 11 червня на Івано-Франківщині згоріла  найбільша дерев'яна церква в Галичині.

У середині квітня на Харківщині згоріла садиба Шидловських XVIII ст.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.