Парад Незалежності відкриють бойові прапори доби УНР. ФОТО

Парад 24 серпня на честь 27-го Дня Незалежності відкриють прапори славетних військових частин доби визвольних змагань. Таким чином буде вшановано також 100-річчя УНР.

Як передає "Новинарня", про це повідомив історик Василь Павлов, радник заступника голови адміністрації президента України.

 Прапор 3-ї Залізної стрілецької дивізії УНР. Фото: Василь Павлов

Це прапори 3-ї Залізної стрілецької дивізії УНР; 1-го Українського Запорозького полку; 2-го Запорозького піхотного полку; Українського полку імені Богдана Хмельницького.

 Прапор 3-ї Залізної стрілецької дивізії УНР. Фото: Василь Павлов

 

Їх уже можна було помітити на репетиціях параду на Хрещатику.

Прапор 1-го Українського Запорозького полку. Фото: Василь Павлов

У коментарі "Новинарні" Павлов зазначив, що історичні прапори понесуть знаменні групи окремого президентського полку ЗСУ імені Богдана Хмельницького.

 Прапор 1-го Українського Запорозького полку. Фото: Василь Павлов

"Копії прапорів виготовлені коштом Міністерства оборони. Їх ініціювала робоча група. Основний масив консультацій – Ярослав Тинченко, заступник директора з наукової роботи Національного військово-історичного музею", – розповів Павло.

 Прапор 2-го Запорозького піхотного полку. Фото: Василь Павлов

За його словами, там ці реконструйовані хоругви і будуть зберігатися.

 Прапор 2-го Запорозького піхотного полку. Фото: Василь Павлов

Як відомо, там же, у військово-історичному музеї, перебуває оригінал прапора 3-ї Залізної дивізії УНР.

Читайте також:

Як над Київрадою "бандерівсько-петлюрівський" прапор підіймали

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР