АНОНС: У Києві покажуть фільм про «іншу сторону» війни

У День Перемоги відбудеться показ фільму режисера Бернгарда Віккі "Міст".

Про це повідомляє кіноклуб "Evropa".

 

Навряд варто заперечувати те, що історія Другої Світової – це історія написана переможцями, а тому не може бути вільною від ідеологічних упереджень і не дає можливості повноцінно сформувати думки і оцінки щодо цих непростих подій.

Але що ми насправді знаємо про Третій Рейх, про його людей, його солдатів? Про що вони мріяли, чим були сповнені їх серця? Як вони бачили цю війну?

Для багатьох з нас ці питання досі лишаються без відповіді і ми вимушено лишаємось в тенетах упереджень. Саме тому погляд на війну "з іншої сторони" насправді цінний та важливий.

Кінокартина "Міст" німецького режисера Бернхарда Віккі була знята "по живому", з кінця війни минуло лише 14 років (1959). Мабуть саме це забезпечило неймовірну реалістичність фільму, щирість, непідробну емоційність та зворушливість.

"Міст" – це про палаючі серця, віру та жертовність, любов та дружбу.

"Міст" – це про відданість батьківщині, навіть якщо вона не права, навіть якщо керівництво веде країну до пекла. Відданість, коли навколо зневіра і занепад, коли слова про обов’язок звучать вже ледь не сміховинно.

Час: 9 травня, середа, 20:00.

Місце: кіноклуб "E V R O P A", провулок Шевченка 5 (ст.м. Майдан Незалежності), Козацький Дім, 3 поверх.

Вхід вільний

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.