Книжкова новинка «Миколаївщина в часи Української революції»

23 квітня у Миколаєві презентували книгу «Миколаївщина: нариси історії революції 1917-1921 років», яку передадуть у бібліотеки.

Про це повідомляє УІНП з посиланням на Миколаївську ОДА.

 

Книгу видано у 2017 році в рамках обласної Програми підтримки вітчизняного книговидання, книгорозповсюдження та популяризації української книги у Миколаївській області на 2017-2021 роки.

У книзі розглядаються державотворчі процеси на Миколаївщині в добу Української національно-демократичної революції 1917-1921 рр.

Приділено увагу діяльності армії, флоту, селянському повстанському руху, етнічним, міжнародним, релігійним, освітнім та культурно-просвітницьким аспектам.

Видання розраховане на викладачів, науковців, краєзнавців та всіх, кому цікава історія рідного краю.

Автори: Лариса Левченко (керівник авторського колективу), Юрій Котляр, Олександр Тригуб, Людмила Вовчук, Владислав Пархоменко, Олександр Хаєцький, Ольга Волос, Валерій Єрмілов, Володимир Щукін, Ігор Марцінковський.

Тираж книг найближчим часом буде передано безкоштовно для поповнення фондів бібліотечних закладів області, у тому числі бібліотек навчальних закладів.

Нагадуємо, що недавно книгу про звільнення Криму від більшовиків презентували в Києві та виклали онлайн.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.