У Франції знайдено найдавніше свідчення хірургічної ветеринарної операції

Під час розкопок неолітичного поселення Шам-Дюран, яке розміщене за 40 кілометрів від узбережжя Атлантичного океану, ще в 1975-85 роках було знайдено череп корови з отвором, якому в той час не надали значення.

Про це повідомляє Explorer.life

Фото: Explorer.life 

Сучасне дослідження, проведене палеобіологом Фернандо Раміресом Россі та медичним антропологом Аленом Фроменом, дозволяє стверджувати, що отвір є наслідком хірургічного втручання.

Навколо отвору помітно сліди, нанесені інструментами, аналогічні тим, що неодноразово виявляли на людських черепах зі слідами подібних операцій. Кістку дряпали, свердлили та різали, намагаючись не зачепити мозок.

Причини, що змусили давніх людей вдатися до цієї складної процедури, остаточно не визначено. Крім того, не виявлено слідів загоєння рани, що може свідчити про те, що корова не пережила операцію.

Досліджене укріплене поселення існувало між 3400 – 3000 роками до Р.Х. Основою господарства було розведення корів, які становили понад половину стада, а також овець, кіз і свиней. Окрім тваринництва, його жителі займались добуванням солі та торгівлею нею.

Нагадуємо, що нещодавно археологи знайшли шулерський гральний кубик віком 600 років.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.