СБУ затримало причетних до вибуху біля «Цвинтаря орлят» у Львові

Днями працівники Служби безпеки України затримали двох виконавців вибуху поблизу польського «Меморіалу Орлят» на Личаківському кладовищі у Львові, які також підпалили польський туристичний автобус.

Про це, як повідомляє "POLUKR.net" з посиланням на прес-центр СБУ.

 Меморіал орлят. Фото: POLUKR. net / Андрій Поліковський

"За наявною інформацією, фінансування терактів здійснювало оточення біглого екс-президента під кураторством російських спецслужб", – заявив очільник СБУ.

За словами Василя Грицака, нещодавно СБУ викрила організоване угруповання, яке за вказівкою з Росії здійснило акти вандалізму щодо об’єктів національно-культурної спадщини національних меншин у різних регіонах України.

Нагадуємо, що ввечері 13 березня на території Личаківського цвинтаря у Львові пролунав вибух на клумбі одного з полів кладовища. Вибухнув невідомий предмет, який хтось закинув на територію через огорожу.

За інформацією Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Львівській області, вибух стався у старій частині Личаківського цвинтаря – неподалік польського військового меморіалу відомого як Меморіал орлят ("Цвинтар орлят").

Водночас, слід зазначити, що Україна завжди оперативно реагує на такі прояви вандалізму. Ведуться розслідування, затримуються злочинці, а всі меморіали відновлюються.

На жаль, немає повідомлень про подібні затримання чи хоча б розслідування актів вандалізму над українськими пам’ятниками в Польщі, а це за 2014-2017 роки – 17 випадків!

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.