СБУ та ГПУ викрили вандалів, завербованих росіянами

Служба безпеки України та Генеральна прокуратура в Чернігові викрили організоване злочинне угруповання, яке займалося вандалізмом щодо об'єктів культурної спадщини.

Зловмисники діяли за завданням російських спецслужб із метою розпалювання міжнаціональної ворожнечі та завдання шкоди міжнародному іміджу України, інформує прес-центр СБУ.

Зокрема, встановлено, що звинувачені були причетні до пошкодження об’єктів польської та єврейської культурно-релігійної спадщини на теренах Сумщини та Волинської області.

У ніч із 25 на 26 грудня 2017 року в с. Мельники Шацького р-ну Волинської обл. вандали обмалювали та розбили хрести братської могили польських прикордонників, які загинули у вересні 1939 року в боях із Червоною армією. У ніч із 29 на 30 грудня 2017 року вандали написали антисемітське на будівлі іудейської громади "Єврейський дім" у Сумах. 

Під час обшуків у помешканнях фігурантів справи правоохоронці вилучили вісім тротилових шашок, п’ять гранат, холодну зброю, антиукраїнську символіку та інші матеріали, які підтверджують їх протиправну діяльність. У рамках відкритого кримінального провадження за ч. 3 ст. 110, ч. 1 ст. 111 та ч. 1 ст. 255 Кримінального кодексу України тривають слідчі дії.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.