Готується випуск першого українського науково-популярного журналу про історію

Медіакомпанія "Бурда-Україна" повідомляє про запуск першого номеру науково-популярного журналу "Історія. Новий погляд", який видається за ліцензією британської компанії Immediate media.

Про це інформує "Детектор медіа" з посиланням на прес-службу "Бурда-Україна".

У Великобританії журнал виходить під назвою History Revealed. За повідомленням прес-служби, зміст українського видання складатиметься не тільки з перекладів англомовних статей, але й матеріалів про історію України.

"Співвідношення наших власних матеріалів та перекладів буде залежати від конкретної теми номера та побажань аудиторії, – сказала головний редактор нового видання Олександра Маленко. – Ми перш за все орієнтуємося на вдумливого читача - того, хто ставиться до історії, як до науки, не шукає містичних пояснень соціальним фактам та економічним явищам. Так, "Історія. Новий погляд" – це популярно-наукове видання. Проте від наукового воно відрізняється лише стилістикою мовлення та деякою емоційністю, а ніяк не інтерпретацією фактів".

"Видання цього журналу для нас – це знакова подія. По-перше, йдеться про перше періодичне україномовне медіа за всю історію нашої компанії. По-друге, ми ніколи ще не працювали з історичної тематикою", – розповів генеральний директор медіакомпанії "Бурда-Україна" Андрій Вдовиченко.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.