АНОНС: Презентація-екскурсія «Графіті Софії Київської»

У суботу можна буде побачити особисті автографи Анни Ярославни та Володимира Мономаха.

У "Софії Київській" - найдавнішій уцілілій пам'ятці східноєвропейської культури збережена рекордна для Європи площа мозаїк, фресок та графіті. Останніх – неофіційних написів, видряпаних на стінах "сміливцями" багато століть тому, налічується понад 7 тисяч.

 

Цієї суботи пройде презентація нового видання "Корпусу графіті Софії Київської (XI – початок XVIII ст.)", присвяченого написам та малюнкам на фресках західної внутрішньої галереї собору.

Відвідувачі дізнаються історії, які не прочитати у книжках і не відшукати в інтернеті. А також матимуть змогу познайомитися з останніми досягненнями української епіграфіки з уст автора книги – відомого вченого-археографа, заступника генерального директора з наукової роботи Національного заповідника "Софія Київська" Вячеслав Корнієнко.

Час: 10 лютого, субота, 12.00.

Місце: Національний заповідник "Софія Київська", вул. Володимирська, 24, м. Київ.

Контакт: (044) 279-22-56, (044) 278-76-62.

Вартість: 80 гривень (60 гривень + 20 гривень - вхід на територію Національний заповідник "Софія Київська")

Як раніше повідомлялось, навколо фундаментів Десятинної церкви у Києві зростає напруження.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.