Спецпроект

Москва лютує через ініціативу Ізраїлю щодо Голодомору

Посольство Росії в Тель-Авіві звинуватило депутатів ізраїльського парламенту у перекрученні історії в зв’язку з підготовкою законопроекту про визнання Голодомору геноцидом українського народу.

Заяву російського посольства публікує агентство ТАСС, передає "Європейська правда".

 Будівля посольства РФ в Тель-Авіві

"На жаль, наші колеги з Кнесету (зокрема, депутат Хасон) нещодавно підготували законопроект про український голодомор, який спотворює історію", - йдеться у заяві російського посольства.

"Ми наполегливо закликаємо всіх відповідних ізраїльських чиновників, включаючи Хасона, більш точно вивчити історичні факти", - додали дипломати.

У заяві російські дипломати називають голодомор гуманітарною катастрофою, яка виникла через сильну засуху і примусову колективізацію, та вразила Україну, Білорусь, Казахстан, Поволжя, Північний Кавказ, Західний Сибір і Південний Урал.

"Уявлення цих подій як навмисної політики знищення української нації суперечить історичним фактам і є цинічною спекуляцією на пам'яті мільйонів жертв через політичні мотиви", - заявили в посольстві РФ.

Нагадуємо, що у Кнессет поданий законопроект, що оголошує Голодомор актом геноциду.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.