У Дніпрі суд вирішуватиме: чи викладати історію України українською?

Завуч дніпровської школи № 108 подала позов на бійця ЗСУ за те, що він “принизив її честь та гідність”, вимагаючи вести уроки з історії України державною мовою.

Про це військовий Дмитро Сундуков написав на своїй сторінці у Facebook, передає Дніпроград.

"Суд відбудеться 29.01 о 10-00 у Самарському суді, м.Дніпро, де я повинен розповісти чому завуч школи №108 не викладає своі години українською (тому що не знає рідноЇ) та чому на час розгляду справи я знаходжусь в армії (в АТО я, тут є більш важливі справи)", - повідомив Дмитро Сундуков.

  Фото із сторінки Дмитра Сундукова у Facebook

Також боєць опублікував скріншоти зі сторінки завуча, на яких зафіксовано як вона вітає усіх із "Днем Перемоги", а також повідомив, що ця особа брала активну участь в організації так званого "безсмертного полку", змушуючи дітей виходити на вулиці Дніпра із "дідивоювалами" на палицях.

"Особа робить "безсмертний полк" вигоняючи діточок з дерев’яшками в руках та плакатами мертвяків російської армії... Вже загинули тисячі українців на Донбасі, а ми робимо на своїй сторінці "безсмертні полки", а на критику вже є позив про наклеп до бійця АТО та його дружини", - підсумував Дмитро Сундуков.

29 січня громадськість дізнається від суду, чи є "приниженням честі та гідності" вимога вести уроки українською мовою в українських школах. 

Нагадуємо, що минулого року у Дніпрі відкрився перший в Україні музей АТО.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.