На Львівщині перепоховали останки військових трьох армій Першої світової війни

У селі Нижня Рожанка Сколівського району Львівської області відбулося перепоховання 91 останку військовиків, які загинули в Карпатах у роки Першої світової війни.

Невідомі санітарні поховання були виявлені працівниками меморіально-пошукового підприємства "Доля", що при Львівській обласні раді, в 2016-2017 роках, повідомляє ІА ZIK.

За віднайденими артефактами пошуковці визначили, що серед полеглих найбільше вояків кайзерівської армії Німецької імперії, а також військових Австро-Угорської та Російської імперій.

 

У церемонії перепоховання взяли участь гості з Німеччини, зокрема керівник юридичного та консульського відділу посольства ФРН в Україні Єнс Крауз-Массе та представники Німецької народної спілки догляду за військовими похованнями.

Українську сторону представляли відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників АТО, жертв війни та політичних репресій, директор КП ЛОР "Доля" Святослав Шеремета, представники Сколівської районної влади та Славської ОТГ, пошуковці КП ЛОР "Доля" та велелюдна громадськість села Нижня Рожанка.

Фото: ZIK

Як зазначив у коментарях Святослав Шеремета, завдяки кропітким старанням пошуковців підприємства "Доля" упродовж двох років було віднайдено майже сотню останків солдатів та офіцерів, які полягли на Карпатських хребтах в період Першої світової війни.

Фото: ZIK

"Ось і ще 91 вояк отримав довгоочікувану заупокійну молитву у цей благословенний Богом сонячний день. Сьогодні полеглих в Карпатах воїнів за християнським звичаєм та з військовими почестями перепоховано на збірному меморіальному цвинтарі в селі Нижня Рожанка. Пошуковці КП "Доля" й надалі продовжуватимуть роботи з виявлення невідомих поховань", – зазначив Святослав Шеремета. 

Фото: ZIK

Як повідомлялося, у Санкт-Петербурзі під час будівництва дорожної розв’язки в Пушкінському районі частково зруйнували офіційне військове поховання.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.