Спецпроект

АНОНС: Презентація документального проекту "Слово праведника" в Києві

9 листопада в Києві презентують документальний фільм "Слово праведника".

Проект Світлани Левітас та Марго Ормоцадзе "Слово праведника" – це історії доблесті молодих українців, які рятували євреїв по всій країні під час Голокосту. 

Документальна стрічка "Слово праведника" зроблена заради збереження живої пам'яті про жахи та героїзм під час Другої світової війни в Україні.

Герої проекту – Праведники народів світу, які розповідають свої захоплюючі, щирі, сердечні і безстрашні історії про спасіння життя в найтемніший час.

Фелікс Левітас, історичний консультант фільму "Слово Праведника": "У сучасній Україні дуже важливо розповісти про українських праведників, їхні величні душі, їхні сім'ї та їхню мужність. Для старших поколінь тема Праведників була закритою, а для нового покоління - майже невідомою. Тому така робота прибире ще одну білу пляму історії та покращить імідж України".

Програма: 

18:45 - 19:00 – кава
19:00 - 19:15 – вступне слово; знайомство з творцями та істориками фільму
19:15 - 19:45 – показ стрічки
19:45 - 19:50 – запуск кампанії на Kickstarter
19:50 - 20:00 – обговорення

9 листопада, четвер, 18.45

Місце: America House Kyiv, вул. Миколи Пимоненка, 6.

Попередньо слід акредитуватися за посиланням. Прохання взяти із собою документ, що засвідчує вашу особу (паспорт або водійські права).

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.