У Києві вшанували Івана Павла ІІ. ФОТО

Нещодавно перейменовану на честь Івана Павла ІІ вулицю прикрасили муралом.

В урочистостях взяли участь апостольський нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Гуджеротті, Посол Польщі в Україні Ян Пєкло, народні депутати України Мустафа Джемілєв та Микола Княжицький, учасники Українсько-польського форуму партнерства, представники громадських організацій столиці та місцевого самоврядування.  

 Урочисте відкриття муралу на вулиці Іоанна Павла ІІ. Фото: Яцек Жур

"Відкриття цього муралу свідчить про постійне вираження дружби та пам'яті людини, яка підтримувала Україну, свободу та мир. Українці і поляки мають подолати історичні непорозуміння, які ще живі в обох суспільствах, і будувати свої відносини на дружбі і взаємоповазі", - передає слова посла Польщі в Україні Яна Пєкла Укрінформ.

 Директор Центру досліджень Східної Європи Ян Маліцький та ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда. Фото: Яцек Жур

Вулиця була перейменована на честь Івана Павла ІІ в рамках кампанії з декомунізації. Раніше вона сала назву на честь Патріса Лумумби, а перед тим – Новотверська.

Напередодні відкриття стіни будівлі з муралом були обмальовані непристойними написами антипольського змісту. Поліція зафіксувала акт вандалізму. Після чого комунальні служби швидко усунули непристойні написи.  

Перед відкриттям муралу Єпископ-ординарній Віталій Кривицький та блаженніший Святослав Шевчук відправили Месу в костелі св. Миколая у Києві.

 Єпископ-ординарній Віталій Кривицький та блаженніший Святослав Шевчук під час Меси в костелі св. Миколая у Києві. Фото: Яцек Жур

Нагадуємо,  Іван Павло ІІ — 264-й Папа Римський. Римо-католицький польський єпископ, Святий Католицької Церкви, канонізований у 2014 році. Поет і поліглот, філософ. Своєю моральною поставою спричинився до падіння комунізму. Відвідав Київ та Львів із візитом у червні 2001 року. 

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.