У Польщі знижуватимуть у військовому званні за роботу в репресивних органах ПНР

Це стосується офіцерів Війська Польського та інших служб, які працювали в репресивних органах Польської Народної Республіки.

Протягом найближчих тижнів уряд Польщі має працювати над законопроектом про зниження у військовому званні офіцерів Війська Польського та інших служб, які працювали в репресивних органах Польської Народної Республіки, передає "Польське радіо".

Віце-міністр оборони Міхал Дворчик повідомив, що проект новелізації закону про загальний обов’язок оборони перебуває на етапі міжвідомчих консультацій.

Віце-міністр пояснив, що закон стосуватиметься, між іншим, функціонерів служби військової інформації, яка виводиться із радянської контррозвідки "Смерш", в якій працював, зокрема, генерал Войцех Ярузельський (комуністичний військовий і політичний діяч, очільник держави), яка спричинилася до поневолення Польщі.

"Це елементарна справедливість, щоб знизити у військовому званні осіб, які спричинилися до того, що Польщею оволоділи комуністи, совєти", – сказав Міхал Дворчик.

Як додав політик, кожен випадок розглядатиметсья окремо і свою оцінку на цю тему висловить Інститут національної пам’яті. У випадку офіцерів рішення прийматиме міністр національної оборони з власної ініціативи або на основі клопотання державих архівів, комбатантських і неурядових організацій. У випадку генералів та адміралів рішення прийматиме президент на прохання міністра національної оборони.

Віце-міністр оборони сказав, що невідомо, скількох осіб може стосуватися планований закон, скільки з них живе, і у випадку скількох процедура зниження у військовому званні відбудеться посмертно.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.