У шкільному підручнику з історії Саудівської Аравії надрукували майстра джедаїв Йоду. ФОТО

У підручнику з історії Саудівської Аравії надрукували колаж із третім королем Фейсалом і магістром Ордену джедаїв Йодою із "Зоряних війн".

Картинку помістили в розділ про Організацію Об’єднаних Націй підручника для учнів старшої школи, повідомляє "Нью-Йорк Таймс".

Це історичне фото третього короля країни (1964 -1975), який тоді був іще принцем  і міністром закордонних справ, під час підписання Хартії ООН у 1945 році. Поруч із ним домальовано майстра Йоду – персонажа фантастичної кіносаги "Зоряні війни".

 Та сама картинка. Йода і Фейсал ібн Абдул-Азіз аль-Сауд підписують Хартію ООН у Сан-Франциско, 1945 рік

"Перший правив Саудівською Аравією 11 років, заборонив рабство, запровадив загальну освіту та телебачення у своїй країні. Другий був майстром із світловим мечем, тренував Люка Скайвокера та прожив понад 800 років", пише Бен Хаббард із "Нью-Йорк Таймс".

Як вони обидва опинилися в підручнику країни, де немає громадських кінотеатрів, є загадкою для всіх. Навіть для художника, який є автором картинки.  

"Я той, хто зробив її, але не я помістив картинку в книгу", повідомив митець Абдулла Аль Шехрі телефоном із Ріяда.

Картинка належить до серії колажів, у якій 26-літній Шехрі під псевдонімом Шавіш (Shaweesh), поєднує ікон поп-культури з історичними фотографіями. За його словами, ця ідея спала йому на думку під час перегляду фотоархівів із Близького Сходу.

Ще один колаж із серії Абдулли Шехрі. Навіть важко з першого разу помітити, хто тут зайвий :)

"Знаєте, всі знімки були сумними – війна, біженці…", каже Шехрі. Потім він знайшов знімок, на якому зафіксовано, як убитий у 1981 році президент Єгипту Анвар Садат вітається з Міккі Маусом під час візиту в Діснейленд.

"Ось що було потрібно архіву, згадує Шехрі, Щось кумедне, щось, що зменшує депресивність".

Капітан Америка та арабські діти 

"Він був мудрим та твердим у своїх промовах, – описує короля художник. – Тож мені здалося, що Йода найближче подібний до короля. А також Йода і його світловий меч зелені [кольори державного прапора Саудівської Аравії – ІП]".

Саудівське міністерство освіти заявило, що воно вилучить підручник. Міністр Ахмед аль-Ейсса вибачився у "Твіттері" за "ненавмисну помилку".

Як повідомлялося, на нещодавно відкритому в Москві пам'ятнику зброяреві Михайлові Калашникову виявили зображення чужої зброї. 

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.