АНОНС: Музей Другої світової в Києві представить мультимедійний "Мартиролог загиблих у боях за незалежність"

У Московській брамі Печерської фортеці в Києві відбудеться презентація нового музейного мультимедійного проекту "Мартиролог загиблих у боях за незалежність".

Мартиролог загиблих у боях за незалежність і територіальну цілісність України на східних теренах розміщено під склепінням Московської брами ХVІІІ століття, яка свого часу була південним в’їздом до Печерської фортеці.

Через неї проходила Стара Наводницька дорога, що вела на Москву. Саме звідти в ХХІ столітті прийшла до України війна, яка день за днем забирає життя наших співгромадян. Тому саме в ній, у брамі Московській, – тисячі імен і портретів загиблих за свободу України.

 

Одними із перших віддадуть шану полеглим бійці батальйону оперативного призначення (резервний батальйон) імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького. Вони передадуть до Музею легковий автомобіль пікап ("Крокодил"), відомий як одне із перших волонтерських авто для фронту. Навесні 2014 р. під Слов’янськ його доставили волонтери "Ф.О.Н.Д.у Діани Макарової".

"Крокодил" разом із бійцями пройшов нелегкий шлях найгарячішими точками Сходу України. Він став легендою в зоні АТО, а нині стане музейним експонатом – промовистим свідком і очевидцем подій.

15 вересня, п'ятниця, 15.00

Місце: вхід до Національного музею історії України у Другій світовій війні (Київ, вул. Лаврська, 27).

Вхід вільний.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.

Пожежа. Уривок із книжки Максима Беспалова "У пошуках Єви"

Випадково натрапивши на могилу Єви та Марії Ориняк у пенсильванських лісах, Максим Беспалов прийшов до головного пошуку свого життя — історії власної родини. Автор пише про еміграцію, епідемію та війну. Про те, як понад 100 років тому карпатські бойки ставали шахтарями в далекій Централії та помирали там від силікозу. Як під час Першої світової мобілізовані до австрійської армії галичани мали зв’язок з Америкою, проте не мали його з родичами по інший бік Карпат.